Radiátorfelújítás lépésről lépésre

Ha lakásfelújítási munkálatokról van szó, előkerül a régi radiátor felújításának kérdése. Most érdemes rászánni magunkat, hiszen vége a fűtési szezonnak.

Milyen festéket válasszunk? A radiátorok festése valójában nem sokban különbözik a fémfelületek felújítási technikájától.

Amire viszont külön ügyelni kell, az az, hogy a magas felületi hőmérséklet és a hőingadozási tényező miatt speciális hőálló festékre van szükségünk.

A hagyományos zománcfesték idővel lepattoghat vagy besárgulhat. Mi Tippünk: Trinát Aqua Radiátorzománc, Trinát Aqua Korróziógátló Alapzó. Szerezzünk be egy speciális, a végénél enyhén görbülő ecsetet is!

Továbbá szükségünk lesz: maszkra, csiszolópapírra, maszkolószalagra, festőspatulyára, az előbb említett radiátorecsetre, Progold aquatop ecsetre, keverőpálcára

A radiátor festés lépései:

  1. Mielőtt hozzákezdünk radiátorunk festéséhez, első lépésként takarjuk le a radiátor körüli falat és a padlót. A takaráshoz a hullámpapír a legjobb, de ennek hiányában egy vastag takarófólia, vagy legvégső estben az újságpapír is megfelelő. Majd távolítsuk el az előző festékréteget csiszolópapírral, drótkefével. A rozsda ellen csak csiszolópapírral „léphetünk fel”.
  2.  Portalanítsuk a felületet, majd kezdjünk hozzá az alapozáshoz. A megtisztított felületre vigyük fel az   alapozó festéket. 
  3. A kiválasztott zománcfesték felvitele következik. A mi tippünk: TRINÁT Aqua radiátorzománc

Beltéri radiátorok, csővezetékek bevonására alkalmas – Kiválóan alkalmazható 100 OC-os hőigénybevételnek kitett felületekre – Vízzel hígítható, száradása gyors, nem jár kellemetlen oldószerszaggal – Fehér színű, magasfényű, kiválóan tapadó bevonatot ad.

Milyen felületekre a legjobb?

Elsősorban radiátorok, bojlerek, csővezetékek bevonására ajánljuk.

Keresés a weboldalon